Lielformāta druka. 7 padomi kā izvēlēties lielformāta drukas iekārtu - Canon Business Center IB Serviss

Lielformāta druka. 7 padomi kā izvēlēties lielformāta drukas iekārtu

Lielformāta druka. 7 padomi kā izvēlēties lielformāta drukas iekārtu
click for full size

 Laikā, kad lielākā daļa attēlu un dokumentu tiek skatīta monitoros un telefonu ekrānos, joprojām ir nenoliedzama vajadzība pēc izdrukas. Ja ir trāpījies mākslinieciks kadrs ar augstas izškirtspējas kameru, tad šīs fotogrāfijas vieta ir noteikti pie sienas – lai visi redz, bet arhitektūrā un celtniecībā lielformāta druka vienkārši ir darba ikdienas nepieciešamība.

Kā lai pareizi izvēlas ierīci ar ko šos darbus veikt?  

#1 Izlem, kādam nolūkam tiks lietota lielformāta druka? 

Pajautā jebkuram tehnikas pārdevējam un Tev piedāvās pašu labāko, ātrāko un lētāko, bet vai Tev vajag tieši to un vai tas atbilst vajadzībām?

Pirmais ko noskaidro - ko vēlies drukāt – tās būs fotogrāfijas, mākslas darbi vai tikai CAD un GIS izdrukas, bet varbūt, viss kopā.

#2 Uz kāda materiāla pamtā tiks drukāts? 

Nākamais solis ir noskaidrot uz kādiem materiāliem plānojat drukāt? Lielformāta druka iespējama uz daudz un dažādiem materiāliem. Tas var būt fotopapīrs ar dažādu faktūru un biezumu, parasts papīrs, tekstils, plēve vai kas cits.

 

#3 Kur tiks lietotas izdrukas? 

Ir liela atšķirība tam, kur tiks lietotas izdrukas. Tas, kur tās tiks lietotas nosaka gan tintes un pamatnes kombināciju. Ja tās ir  iekštelpas, tam būs labākas vienas iekārtas, bet ja ārā saulē un lietū, tam būs labāki citi materiāli un arī iekārtas.

#4 Cik ilgs būs izdrukas mūžs? 

Daudzi naizdomjas par to, ka attēls nav mūžīgs. Tas, cik ilgu laiku attēls paliks ar nemainīgu kvalitāti, cik ilgi uz tā būs saskatāms sākotnējais saturs un kad uz pamatnes nebūs pamanāms attēls veido attēla ilgmūžību. Šo ilgmužību veido tintes un pamatnes kombinācija attiecībā ar vidi, kurā tiek lietots attēls.

#5 Kāds būs maksimālais attēla izmērs, kuru domājat izdrukāt? 

Pastāv dažāda izmēra printeri. Ir pierasts pie tā, ka ir A4 un A3 printeri, kuri izmanto lokšņu materiālus. Lielformāta druka parasti tiek saprasta ar to, ka drukāts tiek uz ruļļu materiāla. Līdz ar to arī svarīgāk ir tikai viens izm iekārtas darba platums. Pamatā tiek lietoti 3 izmēru platumi:

1)   24 collas  

2)   36 collas

3)   44 collas

4)   60 collas

Bet mēdz būt arī platāki izmēri, īapši, ja runa ir par ārtelpas reklāmas druku.

#6 Ekonomiskie faktori 

Protams nozīme ir arī drukas izšķirtspējai, trokšņu līmenim  – te lauciņš tehnisko specifikāciju pētniekiem. Tomēr ir būtiski izvēloties iekārtu, noskaidrot cik lielformāta druka izmaksās. Protams, izmaksas ietkmē pašas iekārtas cena. Bet to ietekmē arī tādi parametri kā drukas ātrums un jo īpaši tas, cik drukas iekārta patērē tinti un cik tā izmaksā.

#7 Noskaidro, vai iekārtas ražotājs nodrošina servisu Latvijā? 

Tas, vai iekārtas ražotājam ir autorizēts servisa centrs, ir visai būtisks nosacījums. Katra iekārta kādreiz var apstāties. Vēl nav bijusi neviena iekārta, kura nekad nav prasījusi remontu vai apkopi. Ja valstī nav ražotāja autorizētā servisa centra, tad iekārta vai attiecīgā detaļa jāsūta uz citurieni, kas nozīmē daudzu dienu iekārtas dīkstāvi.

Bonusa padoms! 

Pirms iegādājies iekārtu, atceries, ka lielformāta druka nozīmē arī lielizmēra iekārtu. Tādēļ pirms iegādāties, noskaidro arī iekārtas izmērus – pārbaudi vai ir pietiekami darba vietā plašas telpas. Mūsu pieredzē ir gadījums, kad birojā, kas bija izvietots dzīvoklī nebija iespējams drukas iekārtu ienest. Rezultātā to vedām uz garāžu.

Jā! Pārāk daudz jautājumu ko noskaidrot! Kā šajā informācijas daudzumā atrast pareizo risinājumu?

Risinājums ir ļoti vienkārš, nāc uz uz IB Serviss veikaliem Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Rēzeknē, vai raksti mums sociālajos tīklos vai e pastā un saņem konsultāciju bez maksas!

 

 

Post new comment


Enter the code from the image above

Santa commented:

Labdien! Vēlos iegādāties ploteri uzlīmju drukai un griežšanai Ko jūs ieteiktu? Pagaidām drukas apjoms nav liels